Opowieść o rosyjskim Ałtaju w miesięczniku "Rowertour"

rowertour grudzień 2013 ałtajMożna już kupić najnowszy numer miesięcznika Rowertour (12/2013) - przeczytacie w nim m.in. o naszych przygodach w Kraju Ałtajskim i Republice Ałtaju. Zapraszamy do lektury i ew. pytań/komentarzy! ;-)

"(...) Tak się jakoś poskładało, że tegoroczna podróż jest całkiem logiczną kontynuacją naszych dwóch poprzednich wypraw. Rok 2011 – Gruzja, Armenia i cudowny Kaukaz. 2012 – podróż do Uzbekistanu, Tadżykistanu i Kirgistanu, to czas przygód w rejonie masywów Pamiru i Tien Szan. No i mamy rok 2013 – lądujemy o krok dalej na wschód,  ponowne w rejonie byłego ZSRR, tym razem chcemy zobaczyć jak to jest w rejonie potężnego Ałtaju, w Mongolii oraz w nadbajkalskiej Buriacji.

Wiemy niewiele, niewiele ponad to, że wylądujemy w Rosji, a konkretnie w Nowosybirsku, że będziemy zmierzali w na południe, przez rosyjską część Ałtaju, że w Mongolii spędzimy prawdopodobnie miesiąc, że powinniśmy dotrzeć w rejon Bajkału. Taka wiedza, taki ogólny zarys nam wystarczy, nie ma co planować w większym szczególe, przecież i tak potencjalny plan prawdopodobnie zmieni się radykalnie, zakręci o 180 stopni na skutek jakiegoś pojedynczego spotkania, rad przypadkowego wędrowca, wskazówek autochtonów. Ruszajmy zatem ku nowej przygodzie, na spotkanie z nieznanym…"

 

You are here: Home Rosyjski Ałtaj w Rowertour