Rosja & Mongolia 2013

Lipiec i sierpień 2013 to czas realizacji naszych kolejnych podróżniczych marzeń. Tak się złożyło, że w roku 2011 przemierzaliśmy rejon Kaukazu. Gruzja i Armenia całkowicie nas oczarowały. Rok 2012 to podróż jeszcze dalej na wschód, tym razem Azja Środkowa i trasa Taszkient (Uzbekistan)- Duszanbe – Biszkek. Cudowny Pamir w Tadżykistanie, przepiękne masywy Tien Shan w Kirgistanie. Podczas tej podróży w Tadżykistanie wybuchła wojna domowa, było więc nieco niepewności… jednak wyprawa ta ponownie przerzuciła nas w świat przygód, cudownych krajobrazów, niezapomnianych chwil. W roku 2013 należało pójść za ciosem i kontynuować wędrówkę na wschód. Czekało tam na nas kolejne pasmo górskie po Kaukazie, Pamirze, Tien Shan – tym razem zapragnęliśmy odwiedzić mniej znany, owiany aurą tajemniczości Ałtaj. Podróż rozpoczęliśmy w Nowosybirsku skąd autobusem przedostaliśmy się do oddalonego o kilkaset kilometrów na południe Biysk. Tam właśnie miała początek nasza podróż rowerowa. Przez kilkanaście dni zagłębialiśmy się w Ałtajski Kraj a następnie Republikę Ałtaju. 14 lipca przekroczyliśmy granicę z Mongolią, krajem nieskończonej przestrzeni. Mongolię przemierzaliśmy przez 30 dni, to w sumie niedużo biorąc pod uwagę, jak wielki jest to kraj. Jednak ten miesiąc przemierzania bezkresnej przestrzeni, gór, pustyń, stepów wprowadził nas w stan medytacji i całkowitej zmiany myślenia o otaczającym nas świecie. Z pewnym niedosytem musimy opuścić Mongolię (wiza tylko na 30 dni). Przed nami jednak trzeci etap tegorocznej podróży: Buriacja i legendarny Bajkał. To tyle na wstępie ;-) Relacje i zdjęcia będziemy zamieszczali na bieżąco – zapraszamy do czytania i oglądania!

Dziękujemy firmie Crosso za wyposażenie nas w rewelacyjne sakwy, worki wodoszczelne oraz najnowsze bagażniki! Sprzęt sprawdził się wyśmienicie.

Dziękujemy Marcinowi, który jak co roku niesamowicie pomógł nam w serwisowaniu rower ów!

uniqa ubezpieczenia- Wielkie podziękowania dla firmy UNIQA (oddział w Zakopanem) za udzielenie zniżki na zakup ubezpieczeń! ;-)

 

 

Western Mongolia

You are here: Home 2013 Rosja & Mongolia