Miedzynarodowe Forum GorskieFestiwal Podróży i Przygody - Zakopane 2010

Wracając ze Spotkań Podróżników im. Tony’ego Halika w Toruniu pomyśleliśmy że warto (a nawet trzeba!) zrobić podobną imprezę pod Tatrami. W przeciągu kilku godzin powstała koncepcja, a już kolejnego dnia ruszyła realizacja projektu. W tym roku spotkania podróżników mają jeszcze wymiar raczej kameralny, są niestety dostępne jedynie dla zaproszonych gości, są jednym z 6 równolegle odbywających się paneli organizowanych w ramach Międzynarodowego Forum Górskiego - sala pomieści kilkadziesiąt osób. Jednak mamy nadzieję, że lokalne władze w przyszłości poprą inicjatywę, pojawią się zapaleńcy gotowi do współorganizowania i doczekamy się imprezy naprawdę dużego kalibru! W zamyśle Festiwal nie będzie ograniczać się jedynie do polskich podróżników, ale ma docelowo osiągnąć wymiar międzynarodowy, ma przyciągać ciekawe osobowości, doświadczonych globtroterów, prawdziwych mistrzów w dziedzinie eksploracji naszej planety. Chcielibyśmy pokazać, że w dzisiejszych czasach możliwe jest jeszcze przeżycie prawdziwej Przygody! Poziom ekstremalności nie jest najistotniejszym wyznacznikiem przy doborze naszych gości - liczy się pomysł i pasja!

FORMAT FESTIWALU:
  • Czas pojedynczej prelekcji: 60-100 minut
  • Przerwa między prelekcjami: 15-30 minut (pytania, dyskusje... relaks)
  • Forma: pokaz slajdów, video, komentarz słowny
  • MiejsceHotel Grand Nosalowy DwórDojazd
RAMOWY PROGRAM FESTIWALU:
  • Tutaj można pobrać kompletny program Międzynarodowego Forum Górskiego.
Piątek 24.09.2010:
Sobota 25.09.2010
Organizator:
Oprawa fotograficzna:
PARTNERZY:

Festiwal Podróży i Przygody zostanie zorganizowany w ramach Międzynarodowego Forum Górskiego. Organizatorem całej imprezy, która odbędzie się w dn. 23-25 września 2010 jest Tatrzańska Agencja Rozwoju Promocji i Kultury. Zakopiański Hotel Helan został pierwszym poważnym sponsorem naszego Festiwalu. Mistrz Polski w snowboardzie Andrzej Gąsienica-Daniel, właściciel tego pięknego *** hotelu doszedł do wniosku, że warto wesprzeć nasz projekt. Tak więc goście naszego Festiwalu mają zapewniony niezwykle komfortowy dach nad głową ;-) Chciałbym w tym miejscu podziękować Panu Krzysztofowi Królowi-Łęgowskiemu (dyrektor Tatrzańskiej Agencji), który podczas naszego majowego spotkania bez chwili zastanowienia zaakceptował projekt festiwalu i zaproponował organizację w ramach Międzynarodowego Forum Górskiego.  Kolejną osobą, która pomogła w organizacji, był Andrzej Gąsienica Daniel – właściciel hotelu „Helan”, nawet nie spytał co może mieć z tego, że nieodpłatnie zapewni zakwaterowanie gościom Festiwalu w przepięknym obiekcie o wysokim standardzie. Także rozmowy, które prowadziłem w celu uzyskania wsparcia, w sumie trwały około 5 minut. Oby każdy miał takie szczęście

PATRONI MEDIALNI
  • Peron4 - jeden z najbardziej popularnych portali podróżniczych został patronem medialnym oraz partnerem organizacyjnym naszego Festiwalu.
  • Podhale-Sport.pl - popularny portali informujący od lat o wszystkich wydarzeniach sportowych na Podhalu został patronem medialnym Travel Masters.


You are here: Home O festiwalu