W maju 2010 roku na zaproszenie Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu wzięliśmy udział w Toruńskich Spotkaniach Podróżników im. T. Halika. Zobaczyliśmy przepiękne miasto, spotkaliśmy świetnych ludzi. Drogi Karolu (Ochnio) - dzięki za zaproszenie ;)

"Toruń to miejsce urodzin jednego z najbardziej znanych Polskich podróżników – Mieczysława Sędzimira Antoniego Halika, autora wielu książek podróżniczych a przede wszystkim twórcy programów telewizyjnych opowiadających o podróżach. Samorząd Studencki postanowił zorganizować spotkania podróżników im. Tonego Halika „Urodzeni dla Przygody”. W trakcie trwania imprezy (28 i 29 maja) odbędą się prezentacje ponad 10 podróżników z całej Polski, którzy nie tylko opowiedzą o swoich podróżach, ale również opowiedzą jak przygotować się do wyprawy, jakie zachować środki ostrożności, jak zaplanować wyjazd. Jest to pierwsza tego typu inicjatywa Samorządu Studenckiego, jednak liczymy iż na stałe zagości w kalendarzu wydarzeń Naszego Uniwersytetu." - www.podroze.umk.pl

Piątek 28 maja o godzinie 16:00 na Auli Wydziału Matematyki i Informatyki UMK na ul.Chopina 12/18. O swoich podróżach opowiedzą:

16:15 Piotr Sudoł i Zbigniew Sas - I i II etap sztafety śladami Kazimierza Nowaka
17:30 Ireneusz Sobota - Stacja polarna na Spitsbergenie – dla nauki i przygody
19:00 Zdzisław Preisner - “Etiopia”

Sobota 29 maja:

12:20 Joanna Mostowska - ”Azjatyckie brzmienia”
13:25 Michał Sitarz i Aleksandra Nikitin -  ”Rowerem na dwa bieguny Europy”
14:30 Przemysław Wojnar - “Góry – przygoda, pasja, życie”
15:35 Marcin Świtoniak - “Mont Blanc”
16:40 Piotr Milaniak - “Absurd Expedition”
17:50 Wazari TEAM - “Przez śniegi Zielonego Lądu – Grenlandia 2008″
19:00 Piotr Romejko i Zbigniew Gałęza - III i IV etap sztafety śladami Kazimierza Nowaka, oraz na zakończenie “Opis przygotowań do wyprawy”

You are here: Home Wydarzenia Wydarzenia Spotkania im. T. Halika